Najważniejsze newsy tygodnia #403 min. czytania

Ostatni tydzień obfitował w wiele wydarzeń, które mogą mieć wpływ na rynek kryptowalut.

Elon Musk kupił Twittera

Elon Musk ostatecznie nabył Twittera. Czy to dobra wiadomość dla kryptowalut?

Szef Tesli jest znany z tego, że jest fanem dogecoina. Z kolei jego główna firma – czyli wspomniana Tesla – posiada w swoim bilansie bitcoiny. Niektórzy spekulują więc, że Musk może sprawić, że blockchain i kryptowaluty zaczną odgrywać na Twitterze większą rolę. Wskazują już na to doniesienia z obozu Binance. Giełda ma pomóc w zbudowaniu zespołu ds. blockchaina.

Źródło: BBC

Fed podnosi stopy procentowe

Rezerwa Federalna znów podniosła stopy procentowe. Tym razem o 75 punktów bazowych.

Ostatnio dochodziły do nas sugestie, że Fed ma debatować nad przyszłością swojej polityki monetarnej. Mogłoby to oznaczać odchodzenie od podwyższania stóp procentowych, co oznaczałoby powrót do hossy na rynku kryptowalut.

– Myślę, że ostatnie sygnały Fedu pokazują, że zbliżamy się powoli do końca cyklu podwyżek stóp proc. w USA. Nie oznacza to, że proces ten zakończy się w ciągu miesiąca. Myślę jednak, że władze monetarne Stanów Zjednoczonych podejmą decyzję o powrocie do „gołębiej” polityki w ciągu najbliższych sześciu miesięcy – mówi Mateusz Kara, CEO Ari10. – Już teraz rynki reagują na niepewność Fedu krótkimi, nerwowymi wzrostami.  Gdy zapadnie decyzja o powrocie do luzowania ilościowego, czyli dodruku, możemy liczyć na wystrzał wycen akcji, złota, srebra i zapewne kryptowalut – dodał.

Źródło: Comparic.pl

Powstaje Eska World

Powstaje metaverse dla słuchaczy Radia Eska – Eska World. Za projektem stoi Veles Productions.

Wiadomo, że Eska World ma być „światem 3D” i oferować “interaktywną rozrywkę powiązaną z muzyką serwowaną przez radio“. Będzie to pierwsza platforma dla fanów muzyki i artystów, która pozwoli tworzyć teledyski i organizować koncerty w metaverse.

Czekające w ESKA World wydarzenia, konkursy, questy (misje) będą na bieżąco aktualizowane, odpowiadając na sytuacje występujące w świecie fizycznym, ale nierzadko przedstawiane będą z przymrużeniem oka

– podaje radio.

– Podczas zanurzenia się w ESKA World marki będą mogły oferować usługi oraz towary, a konsumenci robić zakupy, zamawiać i wysyłać bezpośrednio z cyfrowego świata do tego fizycznego. To przełom w integracji świata rozrywki, gier i biznesu – powiedział mediom Artur Paprocki, prezes VELES Productions.

Źródło: Eska World

Salwador założył Ambasadę Bitcoina w Szwajcarii

Salwador założył w mieście Lugano w Szwajcarii Ambasadę Bitcoina. Celem tego typu miejsc jest promowanie kryptowaluty i wiedzy nt. technologii blockchain.

– Moi koledzy Salwadorczycy i ja jesteśmy bardzo podekscytowani obietnicą, jaką daje nam bitcoin, i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak ta inicjatywa pomoże zwiększyć dostęp do bezpieczeństwa ekonomicznego i wolności gospodarczej dla wszystkich – powiedziała ambasador Salwadoru w USA, Milena Mayorga.

Źródło: Cryptopotato

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *