Najważniejsze newsy tygodnia #1193 min. czytania

analiza bitcoin

Jak co tydzień podsumowujemy to, co działo się na rynku kryptowalut przez ostatnie dni.

Joe Biden zawetuje ważną dla rynku ustawę

Dziś wyjątkowo będzie trochę polityki z USA. W Kongresie trwa bowiem bój o zmianę prawa, które ogranicza możliwość banków trzymania kryptowalut dla swoich klientów.

Obecnie w USA banki mogą deponować cyfrowe aktywa swoich klientów, ale muszą wpisywać te do swojego bilansu. Podnosi to koszty procesu. Stąd propozycja kongresmenów, by regulacje te zmienić. Już teraz jednak wiemy, że na drodze do tego celu stanie… Joe Biden.

Biały Dom przekazał, że prezydent zawetuje wspomnianą nowelizację. Izba Reprezentantów mogłaby owe weto odrzucić, ale przy większości 2/3 głosów. Są na to małe szanse (mimo tego, że projekt zmiany popierają politycy z obu partii).

Źródło: Coindesk

Donald Trump chce wrócić do władzy dzięki kryptowalutom?

Możliwe, że weto Bidena wykorzysta jego rywal. Donald Trump, bo o nim mowa, słynął przez długi czas z tego, że nie był fanem kryptowalut. Jego narracja była zbliżona do tej Warrena Buffeta. Teraz jednak zmienił zdanie. Na nagraniach, jakie trafiły do sieci, słychać, jak były prezydent  przemawia do forum posiadaczy NFT z jego kolekcji. Wszystko w ramach spotkania z nimi.

Najpierw Trump powiedział, że to on pomógł rynkowi NFT się odrodzić. Jeśli zaś chodzi o swoją kampanię prezydencką, dodał, że jeśli jego zwolennicy nie będą mogli przekazać mu darowizny za pomocą kryptowalut, zapewni, że będzie to możliwe. Chciał się tym samym porównać i odciąć od Joe Bidena, który uchodzi za polityka, który w ogóle nie rozumie blockchaina.

Potem Trump powiedział, że jeżeli znów zostanie prezydentem będzie walczył o lepsze regulacje dla kryptowalutowych firm. Jego zdaniem obecna administracja Białego Domu jest wrogo nastawiona do bitcoina.

Źródło: Cointelegraph

Jedna z największych kopalni rejestruje spadek wydobycia BTC

Hut 8 to jedna z największych kopalni bitcoinów. Po halvingu zarejestrowała spadek wydobycia bitcoinów. W kwietniu udało się jej wyemitować tylko 148 BTC, w marcu – aż 231 BTC.

Czy to wpływ halvingu? Zapewne po części tak, ale chodzi głównie o to, że firma przenosiła ostatnio ponad 25 000 koparek z zakładów w Nebrasce i Teksasie. Zapewne, gdy odpali te urządzenia ponownie, a do tego zainwestuje w mocniejszy sprzęt, który sprosta nowym warunkom, odrobi obecne „straty”.

Źródło: globenewswire.com

Stablecoiny w sieci Bitcoin?

Elizabeth Stark, dyrektor generalna Lightning Labs, na konferencji Crypto and Digital Assets FT Live w Londynie ogłosiła, że w sieci bitcoina mogą pojawić się stablecoiny, które dotąd działały jednak głównie w blockchainie Tron i Ethereum.

Stark wskazała na to, że stablecoiny służą głównie do przechowywania wartości.

Dlatego właśnie teraz budujemy ten protokół i tę technologię. Nie emitujemy aktywów, budujemy tory. Emitenci aktywów będą korzystać z naszej technologii do emitowania tokenizowanych aktywów w świecie rzeczywistym – wyjaśniła.

Źródło: X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *