Najważniejsze newsy tygodnia #1242 min. czytania

btc bitcoin kurs

Mamy piątek, serwujemy więc podsumowanie najważniejszych newsów tygodnia. Co wydarzyło się przez ostatnie kilka dni?

Wiemy, kiedy ETF-y ETH wystartują!

Jak zapewne pamiętacie, pod koniec maja SEC zatwierdziła wnioski o powstanie ETF-ów ETH. Szkopół w tym, że nie „klepnęła” wniosków S-1, które są faktyczną przepustką na giełdy w USA (proces powstawania ETF-ów w USA jest dwuetapowy).

Teraz wiemy jednak, kiedy ETF-y ETH powstaną. W czasie obrad Senatu przemawiał Gary Gensler, szef SEC. Zapytany przez senatorów o to, kiedy jego komisja zatwierdzi „es jedynki”, odparł, że stanie się to latem tego roku. Wiemy już więc, że jednostki ETF-ów etheru będą dostępne dla inwestorów najpóźniej we wrześniu.

Źródło: senate.gov

Fed dokonuje przesunięcia

W tym tygodniu Fed ogłosił też swoją decyzję w sprawie stóp procentowych. I ponownie: ani nie dokonał cięcia, ani podniesienia tychże. Pauza więc trwa.

Ważniejsze jest jednak to, co wynika z raportu banku centralnego. Z tzw. fedkropek dowiadujemy się, że bank centralny może rozpocząć politykę cięć dopiero w 2025 r. A dokładniej: w obecnym roku możemy liczyć na jedną małą obniżkę (o 25 pb), zaś na serię cięć dopiero w kolejnym roku.

Czy to zła wiadomość? Nie do końca. Oznacza to, że pełna hossa na rynkach może rozpocząć się parę miesięcy później niż zakładaliśmy.

Źródło: Bloomberg

Największy bank Chin pozytywnie o BTC i ETH

Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) to największy chiński bank. Opublikował właśnie raport, który zaskoczył inwestorów kryptowalut. Dlaczego? Chodzi o to, że Chiny to kraj raczej wrogo nastawiony do bitcoina (chodzi oczywiście o politykę władz, a nie postawę obywateli). ICBC wszedł zaś w swoim nowym dokumencie na temat BTC i ETH. Eksperci instytucji wypowiedzieli się na temat obu projektów w bardzo pozytywny sposób.

Bitcoin to w oczach ekspertów banku cyfrowe złoto. Z kolei ether to „cyfrowy olej”, który napędza rynek Web3.

Tak duży bank musi być w pewnym sensie podporządkowany rządowi. Czy to więc zapowiedź rewolucji w polityce Chin względem bitcoina?

Źródło: watcher.guru

Największy brazylijski bank sprzedaje bitcoiny

Itau Unibanco, największy bank w Brazylii, umożliwia swoim klientom handel bitcoinami i etherami. W praktyce oznacza to otwarcie rynku kryptowalut dla aż 60 milionów klientów.

Handel kryptowalutami jest możliwy za pomocą aplikacji handlowej banku. Od momentu ogłoszenia newsa dot. otwarcia rynków BTC i ETH aplikację pobrano aż 3,5 mln razy.

Źródło: Nasdaq

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *