Najważniejsze newsy tygodnia #173 min. czytania

Jak co tydzień prezentujemy najciekawsze newsy ze świata kryptowalut.

Christine Lagarde twierdzi, że kryptowaluty nie mają wartości

Szefowa Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde, wypowiedziała się na temat kryptowalut. Jej zdaniem nie mają one żadnej wartości.

– Według mojej bardzo skromnej oceny, kryptowaluty nie są nic warte, nie mają żadnego oparcia ani ukrytego zasobu, który działałby jako kotwica bezpieczeństwa – powiedziała w czasie wywiadu dla holenderskiej telewizji.

Jej słowa były reakcją na niedawny krach na rynku blockchainowych aktywów.

W czasie wywiadu potwierdziła też, że władze monetarne UE pracują nad cyfrowym euro.

Czy jednak prezes Europejskiego Banku Centralnego ma rację? O tym, jaką wartość mają kryptowaluty – z naciskiem na bitcoina – napisaliśmy tutaj.

Źródło: CNBC

Powstał blockchainowy projekt, który pomoże usprawnić system opieki zdrowotnej w USA

Firma MSP Recovery, która działa na rynku opieki zdrowotnej, wraz z Tokenology stworzyły platformę LifeChain, która powstała na bazie sieci Polygon. Ta ma na celu znaczne ograniczenie występowania oszustw w amerykańskim systemie służby zdrowia.

Jak twierdzą twórcy, LifeChain będzie dążyć do wykorzystania “weryfikowalnego i przejrzystego charakteru” technologii blockchain w celu “zwiększenia dostępności [prawa do] roszczeń i dokumentacji medycznej” dla pacjentów i specjalistów z branży.

Jak dodają twórcy, idea projektu wpisuje się w zapotrzebowanie amerykańskiego rynku medycznego.

Oczekuje się, że ogromna liczba dziennych roszczeń medycznych, które będą tokenizowane, przekroczy poziom 50 milionów dziennie do 2024 r., co będzie wymagało skalowalności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju, które może zapewnić tylko Polygon

– napisano w komunikacie dla mediów.

Źródło: Twitter

Kryptowaluty w Davos

Kwestia kryptowalut pojawiła się też na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Na ten temat wypowiedzieli się przedstawiciele branży, m.in. eksperci z Ripple Labs, ale też politycy.

Francis Suarez, burmistrz Miami, powiedział, że na kryptowaluty nie można patrzeć tylko przez pryzmat inwestycji, ale też technologii. Słowa te padły podczas debaty pt. „Przyszłości kryptowalut”, którą zorganizowano trzeciego dnia Światowego Forum Ekonomicznego 2022 w Davos.

– Żyjemy w świecie, w którym inwestorzy patrzą tylko na rzeczy z perspektywy zwrotu, ale bitcoin powinien być postrzegany z perspektywy innowacyjnej i technologicznej – powiedział.

Jak dodał, uważa, że zmienność kursowa BTC ulegnie w końcu wypłaszczeniu.

– Będę mówił o bitcoinie, ponieważ jest to pierwsza kryptowaluta [świata]. Obecnie zachowuje się jak klasa aktywów, ale z czasem przekształci się w walutę. Gdy aspekt walutowy zajmie centralne miejsce, myślę, że cena również się ustabilizuje – tłumaczył.

Dlaczego jednak jest tak otwarty na BTC? Suarez odpowiedział, że to efekt polityki monetarnej władz Fedu.

– A komu możemy dziś zaufać? Politykom? Bankierom czy decydentom? Bitcoin mimo tego, że jest wymyślony przez człowieka, został zaprojektowany tak, aby podążać za zapisem kodu, którego nie można zmienić – odparł.

Źródło: Cointelegraph

MicroStrategy nie sprzeda swoich bitcoinów

Choć ostatnio w sieci pojawiły się teorie dot. tego, że MicroStrategy jednak po cichu sprzedaje swoje bitcoiny, teraz władze spółki zdecydowanie temu zaprzeczyły.

Nowy dyrektor finansowy MicroStrategy, Andrew Kang, powiedział wprost: firma nie będzie sprzedawała swoich zasobów.

– W tej chwili nie mamy zamiaru sprzedawać bitcoinów. Nie ma znanych mi scenariuszy, w których mielibyśmy to zrobić. Nasi inwestorzy są bardzo zadowoleni z obranej strategii. Ostatnie spadki z pewnością dotyczyły niektórych rzeczy poza samym bitcoinem. Monitorujemy to z perspektywy rynkowej, ale nie ma nic fundamentalnego w bitcoinie, co naszym zdaniem generowałoby jakiekolwiek problemy z naszą strategią – powiedział.

Z kolei CEO firmy, Michael Saylor, przy innej okazji dodał, że uważa, że adopcja bitcoina po ostatnim krachu jeszcze wzrośnie.

Źródło: WSJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *