Najważniejsze newsy tygodnia #353 min. czytania

Koniec tygodnia to dobry czas na podsumowanie tego, co działo się na rynku kryptowalut przez ostatnie kilka dni.

Ciąg dalszy poszukiwań Do Kwona

Twórca Terry, Do Kwon, nadal nie został aresztowany. Na prośbę służb Korei Płd. Interpol, czyli międzynarodowa policja, wydał tzw. „czerwoną notę”, która jest de facto nakazem aresztowania biznesmena.

Najbardziej zainteresowany niewiele jednak sobie z tego robi. Za pomocą social mediów komunikuje tylko, że wcale się nie ukrywa.

Piszę kod w moim salonie (…). Tak, jak powiedziałem, nie staram się ukryć, chodzę na spacery i do centrów handlowych, nie ma możliwości, żeby żaden z [członków] CT (Crypto Twitter – przyp. autora) nie wpadł na mnie w ciągu ostatnich kilku tygodni

– napisał na Twitterze.

Jak dotąd nie został ani zatrzymany, ani sam nie zgłosił się do służb, które chcą zbadać sprawę upadku Terry.

Sam Kwon jest oskarżany o popełnienie przestępstw finansowych i dot. nielegalnej emisji papierów wartościowych.

Źródło: Interpol

Cyfrowy rubel pomoże w handlu z Chinami

Rosja przekazała, że cyfrowy rubel pomoże krajowi w handlu z Chinami. Jak dodają rosyjscy decydenci, kraj potrzebuje swojego CBDC, bowiem sankcje ze strony Zachodu są coraz dotkliwsze dla krajowej gospodarki i samych Rosjan.

Temat cyfrowych aktywów finansowych, cyfrowego rubla i kryptowalut jest obecny w społeczeństwie, ponieważ kraje zachodnie nakładają na nas sankcje i stwarzają problemy dot. przelewów bankowych, w tym w rozliczeniach międzynarodowych – powiedział ostatnio Anatolij Aksakow, przewodniczący komisji ds. finansów niższej izby rosyjskiego parlamentu, Dumy.

Źródło: Reuters

Wielka Brytania będzie mogła legalnie konfiskować kryptowaluty?

Parlament w Wielkiej Brytanii debatuje nad ustawą, która ma w założeniu ułatwić organom ścigania przejmowanie, zamrażanie i odzyskiwanie kryptowalut, gdy są one wykorzystywane do działań przestępczych. Chodzi o przestępstwa takie jak pranie pieniędzy, handel narkotykami czy cyberprzestępczość.

– Krajowi i międzynarodowi przestępcy od lat piorą dochody z przestępstwa i korupcji, nadużywając możliwości struktur brytyjskich firm i coraz częściej używają kryptowalut – powiedział Graeme Biggar, dyrektor generalny Narodowej Agencji ds. Przestępczości. – Te reformy – długo oczekiwane i mile widziane – pomogą nam rozprawić się z obydwoma [problemami – przestępstwami i korupcją] – dodał.

Źródło: gov.uk

Bitcoin pierwotnie miał nazywać się Netcoin?

Kończymy pewną ciekawostką. W sieci pojawiła się teoria o tym, że Bitcoin miał pierwotnie nazywać się… Netcoin.

O co chodzi? O nazwę domeny. Bitcoin.org, czyli domena, która jest powiązana z Bitcoinem, została utworzona 18 sierpnia 2008 r. Wszystko stało się w ramach usługi AnonymousSpeech. Ta umożliwia użytkownikom anonimowe kupowanie nazw domen. Tyle że historia zakupów domen AnonymousSpeech pokazuje, że 17 sierpnia 2008 r. ktoś kupił domenę Netcoin.org. Możliwe, że był to Satoshi Nakamoto, czyli twórca Bitcoina.

Problem polega na tym, że na podparcie tej – jakże intrygującej – tezy nie ma innych dowodów.

Bitcoin będzie zapewne budził kontrowersje jeszcze przez wiele lat.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *