Najważniejsze newsy tygodnia #453 min. czytania

Co tym razem wydarzyło się na rynku kryptowalut? Zapraszamy do naszego podsumowania.

Ukraina reguluje rynek kryptowalut

Władze Ukrainy pracują nad poprawkami do ustawy „O aktywach wirtualnych”. Wiadomo, że współpracują m.in. z ekspertami z Ernst&Young.

Powyższe potwierdził Rusłan Magomedov, przewodniczący Narodowej Agencji Podatkowej Ukrainy. Wiadomo, że Ukraina chce wdrożyć europejskie Markets in Crypto-Assets (MiCA) do swojego systemu prawnego.

Poseł ukraińskiego parlamentu Jarosław Żeleznyak dodał, że Kijów chce stworzyć regulacje w taki sposób, by „nie szkodzić”.

– Cel jest prosty — aby obrót kryptowalutami na Ukrainie był legalny i bezpieczny, ale zgodny z zasadą „nie szkodzić”, aby rynek otrzymał nie regulacje, ale zachęty do rozwoju i [uzyskania] przewagi konkurencyjnej – dodał.

Źródło: Cointelegraph

USA uznają kryptowaluty za papiery wartościowe?

W USA nadal trwa debata nt. tego, czy kryptowaluty to towary, czy papiery wartościowe. Jeffrey Sprecher, prezes Intercontinental Exchange Inc (ICE),  uważa, że większość cyfrowych walut to tak naprawdę papiery wartościowe. Powiedział to 6 grudnia w czasie konferencji dot. usług finansowych zorganizowanej przez Goldman Sachs Group Inc.

Zgadza się z nim senator Elizabeth Warren, która, jak się dowiadujemy, pracuje nad ustawą, która ma uregulować rynek kryptowalut. Obecnie zajmuje się m.in. kwestiami opodatkowania, miningu i bezpieczeństwa narodowego. Oczywiście wszystko w kwestii bitcoina i altcoinów. Ponoć senator chciałaby też, by giełdy kryptowalut w USA podlegały takim samym regulacjom co banki.

Źródło: Reuters

Twitter będzie miał swojego coina?

Okazuje się, że Twitter może pracować nad własną kryptowalutą.

5 grudnia blogerka Jane Manchun Wong opublikowała w sieci zrzut ekranu przedstawiający rzekome logo nowego coina. Po chwili jej tweet stał się „prywatny”. Tyle że internauci zrobili print screena.

Sprawa wywołała spekulacje dot. tego, czy nowa firma Elona Muska faktycznie pracuje nad swoją kryptowalutą.

Oliwy do ognia dolał użytkownik Nima Owji. On z kolei uzyskał ponoć dostęp do roboczego modelu, który skupia się na monetyzacji na Twitterze. Na screenie widać przycisk do płatności za pomocą Twitter Coina.

Obecnie czekamy na oficjalny komunikat firmy w tej sprawie.

Źródło: Twitter

Metallica ostrzega przed scamami

Zespół Metallica ogłosił, że w przyszłym roku wyda nową płytę i wyruszy w trasę koncertową. Problem polega na tym, że ponowne zainteresowanie mediami i fanów grupę starają się wykorzystać oszuści.

W sieci pojawiło się wiele kanałów w social mediach, które promują „Metallica Crypto”. Miałyby być to tokeny, które są powiązane z grupą. Oszuści sprzedają też za pomocą wspomnianych kanałów inne „atrakcje”. W ten sposób jeden z fanów Metalliki stracił 25 tys. USD w bitcoinach.

Zespół szybko ostrzegł przed tego typu scamami:

Powiedzmy to jasno. To są oszuści. Tworzą fałszywe konta na YouTube udające nasze i przekierowują na strony, których nie prowadzimy. Pamiętajcie, wszystkie nasze oficjalne media społecznościowe są zweryfikowane.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *