Najważniejsze newsy tygodnia #952 min. czytania

kurs bitcoin btc

Jak zwykle kończymy tydzień podsumowaniem tego, co działo się przez ostatnie 7 dni. Dziś zaczniemy od kursu bitcoina.

Kurs bitcoina przebił 38 000 USD

Cena bitcoina znów rośnie. I to mimo negatywnych wieści dot. Binance (giełda zapłaci w USA paromiliardową karę za nieprzestrzeganie przepisów finansowych). Dziś, 24 listopada, kurs przebił na chwilę poziom 38 000 USD. Potem lekko spadł (w chwili pisania tego tekstu wynosi 37 770 USD). To bardzo pozytywny sygnał i znak, że hossa już trwa – negatywny news (vide Binance) nie spowodował spadku kursu.

Raiffeisen Bank umożliwi handel kryptowalutami

Raiffeisen Bank rozpoczyna współpracę z Bitpandą i od stycznia 2024 r. umożliwi swoim klientom handel kryptowalutami. Oznacza to, że jeden z największych banków Unii Europejskiej otwiera się na cyfrowe aktywa.

Do tego bank przygotował taki system, który będzie przyjazny nawet dla laika. Curt Chadha, dyrektor ds. innowacji w Raiffeisen Bank, powiedział mediom:

„Klient może używać swojego urządzenia mobilnego, aby wejść na [platformę] Bitpandy za pośrednictwem aplikacji Raiffeisen. (…) potwierdzenie transakcji będzie działać dokładnie tak, jak przelew bankowy z konta na konto, z tymi samymi zabezpieczeniami, do których przywykli klienci.”

Źródło: Coindesk

Proton Mail zadba o twoją prywatność za pomocą blockchaina

Proton Mail to firma, która słynie z bezpiecznych, dbających o anonimowość skrzynek e-mail. Korzysta z Pretty Good Privacy (PGP), protokołu szyfrowania wiadomości, który sprawia, że wiadomości e-mail wysyłane są szyfrowane przy użyciu klucza prywatnego.

Teraz firma idzie o krok dalej i tworzy Proton Mail Key Transparency. To oparty na blockchainie sposób na sprawdzenie, czy dany adres e-mail, z którego otrzymaliśmy wiadomość, rzeczywiście należy do nadawcy. Innymi słowy, czy nie jest to podrabiana wiadomość, stworzona przez przestępcę, który chce podszyć się pod naszego znajomego i nas oszukać. Wszystko – weryfikacja autentyczności, w tym przypadku kluczy prywatnych maili, odbywa się automatycznie i użytkownik nie musi nic robić.

Źródło: Proton Mail

SEC rozmawia z firmami o ETF BTC

W USA trwa proces analizowania wniosków dot. utworzenia ETF-ów rynku spot bitcoina.

Dowiedzieliśmy się właśnie, że odbyło się spotkanie SEC z Grayscale Investments. Temat rozmów? Przekształcenie Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) w ETF na bitcoinie. W spotkaniu wziął udział CEO Michael Sonnenshein i CFO Ed McGee oraz przedstawiciele SEC.

Podobne rozmowy są prowadzone z BlackRock.

Jak widać, SEC poważnie podchodzi do tematu, bowiem w ubiegłych latach od razu odrzucał wnioski o ETF BTC.

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *