Najważniejsze newsy tygodnia #783 min. czytania

Jak w każdy piątek podsumowujemy dla was najważniejsze newsy ze świata kryptowalut.

Fed podniósł stopy procentowe

Rezerwa Federalna po krótkiej przerwie wróciła do podnoszenia stóp proc. Na ostatnim posiedzeniu, jakie miało miejsce w tym tygodniu, zwiększyła stopy o 25 pb. Była to decyzja zgodna z oczekiwaniami rynku, więc nie wywołała spadków na giełdach. Z konferencji, jaka miała miejsce po spotkaniu władz monetarnych USA, nie wyniknęło, jakie kolejne decyzje będą podejmowane.

Jak wynika z danych FedWatch Tool, obecnie 80 proc. rynku obstawia, że na kolejnym posiedzeniu Fedu stopy nie zostaną już podniesione.

Nadal będziemy podejmować nasze decyzje ze spotkania na spotkanie, bazując na dostępnych danych i ich implikacjach dla perspektyw aktywności gospodarczej i inflacji (…) Pozostajemy zdeterminowani, aby sprowadzić inflację z powrotem do naszego 2-procentowego celu oraz utrzymania zakotwiczenia długoterminowych oczekiwań inflacyjnych

– powiedział Jerome Powell, szef Fedu.

Źródło: CME Group

Kandydat na prezydenta USA kupił 14 BTC

Robert F. Kennedy Jr., kandydat na prezydenta USA, przyznał, że kupił aż 14 bitcoinów. Liczba nie jest przypadkowa – po dwa dla każdego z jego dzieci.

Zaraz po konferencji Bitcoin [w Miami] zdecydowałem się postawić moje pieniądze i kupiłem po dwa bitcoiny dla każdego z moich siedmiorga dzieci

– przyznał w rozmowie z podcastem The Wolf Of All Streets.

W czasie wywiadu skrytykował też osoby, które uważają, że należy tłumić rozwój BTC z powodu ochrony środowiska:

Uważam, że argumenty dot. ochrony środowiska, które są wymierzone przeciwko BTC to głównie zasłona dymna, aby ukryć prawdziwe motywy tłumienia bitcoina — BTC zagraża monopolowi na emisję pieniądza.

Źródło: Twitter

Sąd Najwyższy w Singapurze uznał bitcoina za „własność”

Sąd Najwyższy w Singapurze uznał kryptowaluty za “własność osobistą”. To wyrok w sprawie wniesionej przez giełdę ByBit. Firma pozwała swoją byłą pracownię Ho Kai Xin, które przeniosła około 4,2 miliona USDT z giełdy na swoje portfele. Zgodnie z wyrokiem musi teraz zwrócić środki.

Ważne jest jednak to, że sąd określił kryptowaluty jako „własność osobistą”. Użył też pojęcia “things in action”, które pochodzi z brytyjskiego prawa zwyczajowego i oznacza to rodzaj własności, praw osobistych, których można dochodzić lub egzekwować na drodze prawnej.

Źródło: elitigation.sg

Kongresmen chce zakazu CBDC

Kongresmen Warren Davidson chce zakazu CBDC w USA. To kolejny polityk, który jest przeciwny emisji tego typu waluty. Staje w jednym szeregu z m.in. Ronem DeSantisem czy wspomnianym powyżej Robertem Kennedy’m. Jego zdaniem Fed pracując nad CBDC „buduje finansowego odpowiednika Gwiazdy Śmierci”. Jest zdania, że cyfrowy dolar to narzędzie kontroli obywateli.

Kongres musi szybko zakazać, a następnie kryminalizować wszelkie próby zaprojektowania, zbudowania, opracowania, przetestowania lub ugruntowania [pozycji] CBDC

– napisał na Twitterze.

Pamiętajcie, że bitcoina i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *