Najważniejsze newsy tygodnia #863 min. czytania

btc bitcoin kurs bitcoin cena btc

Jak co tydzień powracamy z naszym podsumowaniem najważniejszych newsów ze świata kryptowalut. Co tym razem wydarzyło się w branży?

Fed nie podniósł stóp proc.

W mijającym właśnie tygodniu Fed ogłosił swoją decyzję dot. stóp procentowych. Mógł je podnieść, pozostawić na obecnym poziomie lub obniżyć. Ostatecznie postawił na ten drugi wariant.

Co to oznacza dla rynku kryptowalut? To sygnał, że Fed chyba powoli przygotowuje się do zakończenia cyklu podwyżek. Z raportów banku centralnego wynika, że urzędnicy zastanawiali się nad jeszcze jedną podwyżką o 25 punktów bazowych. Co stanie się potem? Zapewne rozpoczną cykl obniżek, co napędzi hossę na kryptowalutach.

Jerome Powell, który stoi na czele Fedu, obstaje przy swoim – chce rozpocząć obniżki dopiero w momencie, gdy inflacja spadnie do 2 proc., czyli celu inflacyjnego. Obecnie konsumencka wynosi 3,7 proc. (odczyt z sierpnia), zaś bazowa nieco ponad 4 procent.

Źródło: CNBC

Wierzyciele Mt. Gox poczekają na swoje pieniądze dłużej

Byli klienci Mt. Goxa od blisko 10 lat czekają na swoje bitcoiny, które pozostały na tej upadłej w 2014 r. giełdzie. Niedawno pojawiło się światełko w tunelu. Wypłaty środków miały rozpocząć się w październiku br. Syndyk, który zajmuje się sprawą przesunął jednak ostateczny termin na październik 2024 r.

Chodzi o 850 000 BTC klientów Goxa, które zostały zamrożone na portfelach firmy w momencie, gdy ta ogłosiła upadłość.

Źródło: Cointelegraph

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

Coinbase wspiera prokryptowalutowych polityków

Giełda Coinbase angażuje się politycznie. Startuje z inicjatywą „Stan with Crypto”. W wybranych stanach USA ma promować prokryptowalutową politykę i tych polityków, którzy chcą wspierać rozwój rynku blockchaina.

Sondaż przeprowadzony jesienią 2022 r. wykazał, że w kluczowych stanach NH, NV, OH i PA ponad połowa (55%) wyborców stwierdziło, że raczej nie zagłosowałoby na kandydatów, którzy sprzeciwiają się kryptowalutom i Web3

– przekazało Coinbase, wskazując na dane Morning Consult.

Podczas gdy rosnąca liczba wybieranych urzędników w Kongresie opowiada się za ustawodawstwem regulującym kryptowaluty i napędzającym postęp w systemie finansowym, inni po prostu decydują się na ochronę status quo

– dodała firma.

Źródło: X

Citi Bank otwiera się na blockchaina

Citi Bank to kolejny duży, światowy bank, który chce zaoferować swoim dużym klientom instytucjonalnym rozwiązanie oparte na blockchainie. Chodzi o Citi Token Services, która to usługa ma umożliwić transfer cyfrowych aktywów.

Shahmir Khaliq, globalny dyrektor ds. usług w Citi, powiedział przy tej okazji, że „technologie cyfrowych aktywów mogą potencjalnie unowocześnić regulowany system finansowy poprzez zastosowanie nowych rozwiązań do istniejących instrumentów prawnych i ugruntowanych ram regulacyjnych”. Dodał, że „celem jest stworzenie interoperacyjnych rozwiązań w zakresie cyfrowych aktywów na poziomie wielu banków”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *