Najważniejsze newsy tygodnia #1042 min. czytania

kurs bitcoin btc

Ten tydzień minął dość spokojnie. Na rynku kryptowalut trwa korekta. W tle dzieją się jednak rzeczy, które mogą wpłynąć na przyszłą wycenę bitcoina i altcoinów.

SEC zadecyduję o ETF-ach etheru już w maju?

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) mogła w tym tygodniu zatwierdzić ETF-a ETH BlackRocka. Nie zrobiła tego, korzystając ze swojego prawa do zmiany daty. Najpóźniej może powiedzieć „tak” 7 sierpnia.

Czy więc na decyzję SEC będziemy czekać jeszcze ponad pół roku? Niekoniecznie. Analityk Bloomberga ds. ETF-ów, Eric Balchunas, jest zdania, że wszystko rozegra się w maju. Wtedy wypada ostateczny termin podjęcia decyzji w sprawie najstarszego wniosku o założenie ETF etheru. Urzędnicy mogą – tak jak w przypadku ETF-ów BTC – zatwierdzić wszystkie wnioski w tym samym dniu.

Źródło: SEC

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna prognozuje rozrost blockchainów

Międzynarodowa Agencja Energetyczna jest zdania, że w przyszłości będzie następował rozwój zarówno sztucznej inteligencji, jak i łańcuchów bloków. Ze względu na charakter swojej działalności wskazała jednak na większe zapotrzebowanie tych rynków na energię.

Zużycie energii przez centra danych, sztuczną inteligencję i kopalnie kryptowalut ma – zdaniem organizacji – do 2026 r. wzrosnąć ponad dwukrotnie i przekroczyć poziom 1000 terawatogodzin (TWh).

Jaki udział ma w tym sieć Bitcoin? Zużyła w minionym roku 120 TWh (cały rynek kryptowalut – 130 TWh, co pokazuje dominację BTC na rynku). Analitycy Agenci wyliczyli, że kopanie kryptowalut w 2026 r. zużyje 160 TWh.

Źródło: iea.blob.core.windows.net

Ron DeSantis już nie chce być prezydentem?

Gubernator Florydy, Ron DeSantis, nie walczy już o prezydenturę. Zrezygnował z kandydowania po prawyborach w Iowa. Był uważany za najpoważniejszego rywala Donalda Trumpa w Partii Republikańskiej.

Dlaczego jednak o tym piszemy? Otóż w czasie walki o głosy deklarował, że, jeżeli wygra walkę o Biały Dom, zakaże emisji CBDC.

Dla pocieszenia dodamy, że to ostatnie zadeklarował też Donald Trump.

Źródło: Bloomberg

Wiemy, ile BTC na Tesla

Poznaliśmy aktualizację bilansu Tesli. Okazuje się, że firma Elona Muska posiadała w IV kw. 2023 r. 9720 bitcoinów. Oznacza to, że jest na trzecim miejscu w zestawieniu dużych firm, które hodlują BTC. Liderem pozostaje MicroStrategy, a drugie miejsce należy do Marathon Digital Holdings,

Źródło: Cryptopotato

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *