Najważniejsze newsy tygodnia #942 min. czytania

W tym tygodniu na wykresie BTC nie działo się nic szczególnego. Co innego na poziomie fundamentów.

Inflacja w USA spada

Zaczynamy od bardzo dobrych wieści z USA. Inflacja spadła tam w październiku do poziomu 3,2 proc. Miesiąc wcześniej było to 3,7 proc. To nadal nie 2 proc., czyli punkt inflacyjny Fedu, ale widać, że powoli zbliżamy się do tego miejsca na wykresie, przy którym urzędnicy będą mogli obniżać stopy proc. To zaś bardzo dobra wiadomość dla rynku kryptowalut, bowiem obniżki niemal na pewno rozpoczną wzrosty wycen bitcoina i altcoinów.

Źródło: tradingeconomics.com

BlackRock oficjalnie stara się o ETF ETH

Szybko przechodzimy do drugiej dobrej wiadomości. BlackRock, największa na świecie firma, która obraca aktywami, chce stworzyć swój ETF rynku spot etheru. W zeszłym tygodniu zarejestrowała zaś fundusz iShares Ethereum Trust. Był to pierwszy krok w całym procesie.

Powstanie ETF-a rynku spot ETH będzie przełomem dla Ethereum. Może znacznie zwiększyć popyt na ethery, a tym samym podnieść wycenę 1 ETH. Oczywiście na zatwierdzenie ETF-a poczekamy kilka miesięcy. Jeżeli nastąpi jednak ono w czasie hossy, na wykresie etheru mogą dziać się niesamowite rzeczy!

Źródło: reuters.com

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

Fake news podpompował kurs XRP

W mijającym tygodniu w sieci pojawiła się informacja o tym, że BlackRock stara się też o stworzenie ETF-a XRP. Okazało się to fake newsem. Mimo tego kilkadziesiąt minut wystarczyło, by cena XRP wzrosła z 0,65 USD do 0,73 USD. Potem oczywiście kurs spadł do pierwotnego poziomu.

Zachowanie rynku nie było irracjonalne. Na stronie stanu Delaware ktoś zarejestrował bowiem podmiot „iShares XRP Trust”. Jak odkrył analityk Bloomberga ds. ETF-ów Eric Balchunas ktoś podszył się pod pracownika BlackRocka i dokonał wstępnej rejestracji. Firma zdementowała jednak to, że jakoby stara się o ETF XRP.

Powyższe jest jednak ostrzeżeniem dla rynku: tego typu fake newsy mogą pojawiać się teraz częściej. Pamiętajcie, by zawsze dokładnie zweryfikować takie sensacyjne wiadomości, a nie od razu inwestować w dany token!

Źródło: X

Ważny bank będzie przechowywał kryptowaluty

Commerzbank AG, jeden z największych niemieckich banków, uzyskał licencję na przechowywanie kryptowalut dla swoich klientów.

Teraz, gdy otrzymaliśmy licencję, osiągnęliśmy ważny kamień milowy. Podkreśla to nasze ciągłe zaangażowanie w stosowanie najnowszych technologii i innowacji oraz stanowi podstawę wspierania naszych klientów w obszarach zasobów cyfrowych

– skomentował to Jörg Oliveri del Castillo-Schulz, dyrektor operacyjny Commerzbanku.

Niewiele wcześniej DWS Group, niemiecka firma, która zajmuje się zarządzaniem aktywami, ogłosiła z kolei, że przygotowuje się do wprowadzenia na europejski rynek funduszy ETF kryptowalut.

Źródło: commerzbank.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *