Najważniejsze newsy tygodnia #962 min. czytania

kurs bitcoin btc

Piątek to idealny dzień na podsumowanie tygodnia. Zaczynamy od działań SEC.

SEC ogłasza konsultacje społeczne dot. ETF etheru

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (Securities and Exchange Commission, SEC) ogłosiła, że rozpoczyna konsultacje społeczne dot. ETF-a etheru. Chodzi dokładnie o wniosek Fidelity, firmy, która 17 listopada złożyła w biurze SEC wniosek o stworzenie funduszu ETF rynku spot etheru.

Powyższe to znak, że procedura tworzenia ETF-a etheru w USA trwa. Eksperci wskazują, że kluczem do powstania tegoż jest najpierw stworzenie ETF-a rynku spot bitcoina.

Źródło: SEC

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

Kolejny kraj może uznać BTC za środek płatniczy

Surinam może uznać bitcoina za środek płatniczy. Z władzami kraju rozmawia teraz JAN3, spółka, która dba o adopcję BTC na świecie.

Bitcoin może przekształcić gospodarkę Surinamu! Rząd Surinamu i JAN3 badają sposoby zwiększenia wykorzystania bitcoinów. Rozważają nawet konwersję 1% rezerw banku centralnego na bitcoiny. Może to stanowić potencjalne zabezpieczenie przed inflacją i nowy impuls gospodarczy

– podano w komunikacie Jan3.

Surinam to państwo w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, położone nad Oceanem Atlantyckim. O tym, czy rząd tego kraju pójdzie śladami Salwadoru, dowiemy się zapewne wkrótce.

Źródło: bitcoinnews.com

Kryptowaluty i pomoc charytatywna

Organizacja Save the Children, HODL Hope Campaign, zbiera kryptowaluty, które wyda na pomoc dziecion na całym świecie. Jak na razie zebrano ponad 7,6 miliona USD w różnych cyfrowych walutach, z czego połowę w etherze (ETH).

W ETH zebrano 3,83 miliona USD, w bitcoinie (BTC) ok. 2,6 miliona USD, zaś w stablecoinie USDC – 520 000 USD. Do tego doszły wpłaty w dolarze amerykańskim i altcoinach, w tym bitcoin cash, tezos, tether, litecoin i solana.

Źródło: Save Children

Vitalik Buterin: Ethereum będzie jeszcze długo zmieniane

Buterin w czasie wydarzenia Devconnect powiedział, że sieć Ethereum będzie jeszcze długo reformowana. Przed nami m.in. prekompilacja kodu, co ma zwiększyć efektywność wdrażaniu smart kontraktów. Proces ma stać się szybszy i tańszy. Innymi słowy chodzi o zniwelowanie największych bolączek sieci. Poprawie ma teraz ulec system liquid stakingu.

Źródło: X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *