Najważniejsze newsy tygodnia #842 min. czytania

Kolejny tydzień niemal za nami. Co wydarzyło się w nim na rynku kryptowalut?

Powstanie pierwszy ETF rynku spot ETH

ARK Invest i 21Shares chcą stworzyć ETF Ark 21Shares Ethereum. Chodzi o fundusz giełdowy, który inwestowałby bezpośrednio w ethery, a nie futures. Jeżeli więc Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi ten wniosek, będzie to pierwszy ETF rynku spot w USA.

Ze szczegółów dodajmy jeszcze, że fundusz miałby deponować swoje ETH w Custody Trust Company Coinbase.

Jeżeli wniosek obu firm zostanie zatwierdzony, możemy założyć, że na rynek Ethereum wpłynie ogromny kapitał. Warto dodać, że w tle – od momentu the Merge – spada podaż ETH. W efekcie napływu nowego kapitału i zmniejszonej podaży może dojść do naprawdę ogromnego wystrzału kursu etheru.

Źródło: SEC

Liczba portfeli z BTC wynosi 48 mln

Sieć bitcoina osiągnęła kolejny kamień milowy. Liczba adresów z BTC lub jakąś częścią bitcoina wyniosła początkiem września aż 48,24 mln. Liczba takich adresów rośnie od dawna. W 2022 roku powstało aż 3,62 mln nowych adresów w blockchainie BTC.

Źródło: beincrypto.com

Hodlerzy litecoina

Dobre wiadomości mamy jednak też dla fanów litecoina. Kryptowaluta ta ma bardzo wiernych inwestorów. Z nowych danych IntoTheBlock wynika, że liczba hodlerów LTC wynosi aż 5 mln. A dokładniej: tyle wynosi liczba adresów w sieci litecoina z jakąkolwiek zawartością LTC. W okresie od sierpnia 2021 r. do sierpnia 2022 r. było ich „tylko” 2,55 mln.

Możliwe, że spora część inwestorów postanowiła hodlować LTC w oczekiwaniu na halving, jaki zaszedł w sieci w tym roku. Nie doprowadził do skoku kursu litecoina, co jednak nie zraziło hodlerów, którzy obecnie czekają chyba na kolejną hossę na rynku kryptowalut.

Źródło: Cryptopotato

Robinhood jest wielorybem w sieci Ethereum

Arkham Intelligence podało interesujące dane. Okazuje się, że platforma handlowa Robinhood kontroluje aż 1,72 miliona ETH. Nie wiadomo, czy to środki firmy, czy tylko ethery, które ta przechowuje dla swoich klientów, ale w obu wariantach czyni to portfel Rodinhooda jednym z „najgrubszych” w sieci.

Robinhood kontroluje do tego ponad 6,6 miliarda USD w kryptowalutach i tokenach. Posiada BTC o wartości 3,3 miliarda USD, wspomniane ETH (2,93 miliarda USD), SHIB (227 milionów USD), chainlink (30 milionów USD) i avalanche (29 milionów USD).

Źródło: X

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *