Ari10 kończy wsparcie dla BUSD! Ile czasu mają użytkownicy Ari10 Exchange?2 min. czytania

busd binance usd delisting ari10 exchange

Sytuacja na rynku kryptowalut zmienia się w związku z ostatnimi wydarzeniami w Binance. Dlatego Ari10 szybko reaguje i wycofuje wsparcie dla stablecoina BUSD. Jeśli jesteś użytkownikiem Ari10 Exchange, przeczytaj poniższe informacje.

Zmiany na Binance – koniec ery BUSD 

Ostatnie dni przyniosły istotne przetasowania na rynku kryptowalut. Binance, jedna z największych giełd aktywów cyfrowych, ogłosiła datę zakończenia wsparcia dla swojego stablecoina BUSD. Ten krok wywołał falę reakcji wśród inwestorów i uczestników rynku. Chociaż ekipa Binance twierdzi, że chęć dostosowania się do najnowszych przepisów i regulacji napędzała ich decyzję, to bezpośrednim motywem jest ruch firmy Paxos. Jako emitent BUSD, Paxos zamierza wycofać wsparcie dla tego stablecoina w lutym 2024.

W odpowiedzi na to, Binance propononuje nowego stablecoina – First Digital USD (FDUSD), zabezpieczonego 1:1 dolarem oraz innymi wysoce płynnymi aktywami. Kryptowaluta jest wspierana przez firmę First Digital Trust Limited z siedzibą w Hongkongu.

Konsekwencje dla użytkowników Ari10 Exchange 

Dla użytkowników Ari10 Exchange ta zmiana oznacza konieczność podjęcia konkretnych działań. Jeśli posiadasz środki w BUSD na platformie Ari10 Exchange, prosimy o ich wypłatę na inny portfel (i ewentualną konwersję na inne aktywa cyfrowe) lub sprzedaż w zamian za złotówki bezpośrednio w naszym kantorze. Ważne jest, aby pamiętać, że możliwość handlu BUSD na Ari10 Exchange zakończy się wraz z końcem września. Po tej dacie Ari10 Exchange zablokuje wszystkie operacje handlowe związane z tą kryptowalutą, pozostawiając jedynie możliwość wypłaty środków w BUSD na inny portfel!

Informujemy także, że handel BUSD w kantorach stacjonarnych Cryptoterminal i opcja kupna tego stablecoina na Ari10 Gateway będą również z końcem września wycofane.

Ostatni moment

Podkreślamy znaczenie terminów. Z końcem września upływa termin na możliwość handlowania BUSD (kupno/sprzedaż) na Ari10 Exchange. Po tym czasie użytkownicy będą mieli jedynie opcję wypłaty środków w BUSD. Musimy pamiętać o ostatecznym terminie wspierania BUSD przez Paxos, planowanym na luty 2024 roku. W efekcie po tej dacie ewentualne niesprzedane lub niezamienione BUSD prawdopodobnie staną się bezwartościowe. Zwracamy uwagę na dynamiczny charakter rynku kryptowalut i zachęcamy do wcześniejszej sprzedaży lub wypłaty BUSD z platformy Ari10 Exchange, zamiast czekać do ostatniej chwili.

Ari10 dokłada wszelkich starań, by wspierać swoich użytkowników w tym czasie zmian, jednocześnie zachęcamy do dokładnego śledzenia komunikatów oraz terminów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *