Jak kopać bitcoiny na telefonie? Zmień smartfona w koparkę3 min. czytania

jak kopać bitcoiny na telefonie

Jak kopać bitcoiny na telefonie? Wielu blockchainowych entuzjastów zadaje sobie to pytanie. Kopanie kryptowalut kojarzy się głównie z wykorzystywaniem w tym celu tzw. koparek, czyli wyspecjalizowanych urządzeń, które służą dokładnie do realizacji tego konkretnego zadania. Okazuje się jednak, że cyfrowe waluty można wydobywać także za pomocą telefonów. Proces ten też właściwie niewiele różni się od tradycyjnego miningu.

  • Bitcoin może być kopany nie tylko za pomocą standardowych koparek, ale także smartfonów.
  • Przed doborem smartfonów do kopania konieczne jest sprawdzenie szybkości ich działania (współczynnika H / s).
  • Kopanie BTC jest możliwe za pomocą specjalnych programów na Androidzie i iOS (iPhone’y).
  • Na rynku dostępne są też gry, które nagradzają użytkowników kryptowalutami.

Kopanie bitcoina za pomocą telefonu

Jak więc kopać BTC za pomocą smartfonu? Po pierwsze, konieczne jest znalezienie odpowiedniego sprzętu z optymalną mocą. Telefony o współczynniku ok. 50 H / s są tutaj w zupełności wystarczające. Odpowiednia szybkość wpływa na prędkość rozwiązywania zagadek kryptograficznych w blokchainie, a tym samym na to, ile jednostek kryptowaluty uda nam się wykopać.

Ograniczenia

Co prawda, zakup dobrego smartfona jest dużo tańszy niż koparki, ale trzeba pamiętać, że za pomocą telefonu nie wykopie się dużo bitcoinów. Tym bardziej, że wraz z rozwojem sieci BTC trudność kopania rośnie, co powoduje, że mining za pomocą smartfonów staje się mniej opłacalny.

Aplikacje do kopania kryptowalut na Androida

Jeśli jednak chcemy kopać kryptowaluty za pomocą smartfonów, musimy wybrać do tego odpowiednie oprogramowanie.

Jednym z topowych rozwiązań jest MinerGate. Za pomocą tego softu można kopać takie kryptowaluty jak: monero, bitcoin, bytecoin, dashcoin, digitalnote, fantomcoin, infinium-8, monetaverde i quazarcoin.

MonerGate ma też wbudowany portfel. Dzięki temu wydobyte coiny od razu trafiają właśnie na niego. Stamtąd można wysłać je na giełdę. Przynajmniej jeśli chcemy je zamienić np. na złotówki.

Mining jest możliwy także dzięki programowi Cryptominer. Obsługuje takie kryptowaluty jak: ethereum, bitcoin, litecoin, yacoin, quarkcoin, groestlcoin, diamondcoin evolution v 2.0, monero, helixcoin, skeincoin itd. Co ważne, ten konkretny program wymaga dołączenia do poola — do większej liczby górników kryptowalut.

Kopanie kryptowalut jest także możliwe dzięki NeonNeo Miner. Podobnie jak Cryptominer wymaga przyłączenia się do poola. Umożliwia kopanie bitcoinów, litecoinów, feathercoinów, vertcoinów itp. Do softu dodano także rejestr kopania kryptowalut.

Kolejny przykład? DroidMiner. To program, który także łączy ze sobą górników w ramach pooli.

Czy wiesz, że…

Metodę kopania kryptowalut na smartfonie niestety wykorzystują też hakerzy. Starają się włamywać na urządzenia swoich ofiar i potem w tle kopać za ich pomocą cyfrowe waluty. Najczęściej w takim wypadku przestępcy kopią tzw. private coiny monero, dash czy zcash. To kryptowaluty, które zapewniają większą prywatność swoim użytkownikom.

Aplikacje do kopania na iPhone’a

Co zaś z aplikacjami do miningu na iOS, oprogramowanie na iPhone’a?

Warto przy tej okazji wymienić Multiminera, który pozwala kopać bitcoiny.

Alternatywą dla Multiminera są inne programy. Ciekawym przykładem może być SaruTobi. Co ciekawe, to gra, która nagradza swoich użytkowników kryptowalutami. Gracze huśtają w niej małpą na winorośli. Ta zaś zbiera dla nich bitcoiny.

Skąd gra bierze jednak BTC? Te pochodzą ze wspólnej „puli”, którą tworzą dochody z zakupów i reklam w aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *