Kryptowaluty to najlepsza klasa aktywów w 2021 r. Bitcoin dominuje stopy zwrotu2 min. czytania

Kryptowaluty to najlepsza klasa aktywów w 2021 r.

BTC rośnie o 100%, gdy S&P 500 zyskuje zaledwie 13%

Pomimo słabszych wyników bitcoina w kwietniu i w maju, najstarsza kryptowaluta cały czas wyraźnie wyprzedza tradycyjne aktywa, takie jak złoto i akcje. Kryptowaluty są bez wątpienia najlepiej radzącym sobie aktywem w tym roku, a ich zyski przypisuje się większej adopcji przez grupę dużych inwestorów instytucjonalnych.

  • Bitcoin od początku roku zyskuje 100%, w tym samym czasie drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) rośnie o ponad 400%.
  • Żadna inna klasa aktywów rynkowych nie gwarantuje inwestorom tak wysokich stóp zwrotu, i to kolejny rok z rzędu.

Bitcoin i kryptowaluty w górę dzięki adopcji instytucjonalnej

Instytucje pchają adopcję kryptowalut na nowe szczyty. PayPal uruchomił Checkout with Crypto, nową funkcję, która znacznie rozszerzy zakres płatności kryptowalutowych. Klienci PayPal posiadający udziały w kryptowalutach w Stanach Zjednoczonych będą mogli płacić preferowaną przez siebie kryptowalutą — bitcoinem, litecoinem, etherem lub bitcoin cash.

Tymczasem bardziej tradycyjne banki i menedżerowie aktywów ogłosili plany rozszerzenia swojej oferty inwestycyjnej w kryptowaluty. Goldman Sachs, na przykład, ma zamiar zaoferować bitcoina i inne cyfrowe aktywa klientom swojej grupy zarządzania majątkiem prywatnym.

Do tej pory tradycyjne banki w dużej mierze unikały BTC uważając, że jest on zbyt spekulacyjny i zmienny dla ich klientów. Jednakże, ostatni wzrost wyceny cyfrowego aktywa wywołał zwiększony popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych, korporacji i graczy rynku technologii finansowej (FinTech), pozostawiając bankowym tytanom coraz mniejsze pole do wyboru.

Chociaż nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy obecna hossa utrzyma się do 2022 roku, można z całą pewnością stwierdzić, że pozytywne zmiany osiągnięte w tym roku przez całą gospodarkę kryptowalutową nie znikną tak szybko. Duzi inwestorzy instytucjonalni zaczynają dostrzegać wartość w przestrzeni aktywów cyfrowych. Będą oni nadal inwestować w przekształcanie branży, co powinno pomóc jej utrzymać wysokie i dodatnie stopy zwrotu.

Czy wiesz, że…

Bitcoin w 2020 roku rósł o ponad 300%, z poziomu 7200 dol. do 29 tys. dol. W tym samym czasie amerykański indeks S&P 500 również notował bardzo dobry rok (zdaniem tradycyjnych analityków) rosnąc o 16%. Złoto, które zaliczyło natomiast najlepszy okres 12 miesięcy od 10 lat rosło o 25%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *