Najważniejsze newsy tygodnia #1002 min. czytania

bitcoin kurs i analiza

Kończymy tegoroczny cykl podsumowań tygodnia setną odsłoną. Co więc wydarzyło się w ostatnich dniach 2023 roku?

Mt. Gox zaczyna wypłaty środków?

Zaczynamy od czegoś, co może powracać przez cały 2024 rok. Jak twierdzą niektórzy użytkownicy Reddita, syndyk majątku, jaki został po giełdzie Mt. Gox, zaczyna wypłacać środki wierzycielom tej upadłej firmy. Wspomniane osoby miały otrzymać od niego przelewy w walutach fiat. Jak na razie nikt nie zgłosił wpłaty w kryptowalutach (wierzyciele mogli wybrać formę spłaty).

Cały proces wypłat ma potrwać rok. Nie będzie miał dramatycznego wpływu na kurs BTC. Pomijając może małe tąpnięcia, jakie będą wynikały z psychologii tłumu i pewnego FUD-u.

Źródło: Cointelegraph

Vitalik Buterin chce zmian w Ethereum

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, ma wyraźny cel na przyszły rok. Chce zmiany algorytmu Proof of Stake. W jego opinii należy tenże uprościć. Chodzi o to, by na jeden slot w sieci przypadało tylko 8192 podpisy. Dziś jest to aż 28 000.

Do tego chciałby, by blockchain projektu był bliższy cypherpunkowym korzeniom. W swoim poście napisał, że jego idea została trochę zepsuta przez spekulację. Zauważa jednak, że inwestorzy, gdy już „zapoznają się z ekosystemem, wierzą w dążenie do zbudowania bardziej otwartego i zdecentralizowanego świata”.

Czy to zapowiedź dalszych reform Ethereum?

Źródło: vitalik.eth

MicroStrategy dokopuje (znów!) bitcoiny

MicroSrategy ponownie dokupiło BTC. Tym razem 14 620 BTC. Obecnie firma posiada w bitcoinie już aż 5,9 mld USD i kontynuuje swoją strategię inwestycyjną od 2020 r. Warto zauważyć, że to podmiot-hodler. MicroStrategy tylko kupuje BTC i ich nie sprzedaje.

Źródło: X

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange

Hongkong reguluje stablecoiny

Hongkong zabiera się za regulowanie rynku stablecoinów. Regionalny regulator finansowy – odpowiednik polskiej KNF – ułatwia od grudnia tego roku pozyskanie licencji dla emitentów stablecoinów. Choć, co warto dodać, tylko tych, których wartość jest powiązana z walutami fiat. Eddie Yue, stojący na czele Honk Kong Monetary Authority, stablecoiny mogą stać się pomostem pomiędzy tradycyjnym sektorem finansów a rynkiem kryptowalut.

Źródło: hkma.gov.hk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *