Najważniejsze newsy tygodnia #1122 min. czytania

wycena bitocina

To kolejne podsumowanie, które wręcz musimy rozpocząć od wiadomości makroekonomicznych. Ostatnie dane z raportu Fedu pomogły bowiem odzyskać rynkowi oddech.

Fed potwierdza: będziemy ciąć stopy procentowe

W środę poznaliśmy decyzję władz Fedu dot. stóp procentowych. Obyło się bez zaskoczenia. Te ostatnie pozostały niezmienione – w przedziale 5,25-5,5%.

Ważniejsze informacje zawierał jednak raport banku centralnego. Chodzi o potwierdzenie danych z grudnia. Mianowicie, Fed przygotowuje się do dokonania w tym roku aż trzech cięć stóp procentowych. I właśnie to sprawiło, że rynek kryptowalut przestał rejestrować spadki i rozpoczął konsolidację. Gdy ta się zakończy, zapewne znów powędrujemy na północ.

Źródło: Bloomberg

Czy ETF etheru jednak nie powstanie?

Mamy też nienajlepsze wieści. SEC zaczęła analizować charakter prawny etheru. Powód? Nie do końca wiadomo. Analitycy spekulują, że może chodzić o zatwierdzenie ETF-ów spot kryptowaluty. Czy urzędnicy poszukują powodu, by nie zgodzić się na powstanie tychże?

Niektórzy jednak uspokajają i sugerują, że chodzi tylko o śledztwo dot. Binance i Coinbase z 2023 r. Wtedy obu giełdom zarzucono, że oferują handel nielegalnymi (czyli niezarejestrowanymi) papierami wartościowymi. W tym czasie na liście nie było ETH. Stąd może próba potwierdzenia tego, czym jest ether.

Już w maju wypada zaś pierwszy ostateczny termin oceny jednego z wniosków dot. ETF-a ETH. To, czym jest ether, może mieć kluczowe znaczenie dla zatwierdzenia dokumentu.

Źródło: Cointelegraph

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny można kupić na Ari10 Exchange.

BlackRock stawia na stokenizowane aktywa

Jednym z podmiotów, które chcą posiadać swój ETF ETH, jest BlackRock. Warto dodać, że w ostatnim czasie firma stworzyła już inny fundusz – stokenizowanych aktywów, które są oparte na Ethereum.

W sieci Ethereum BlackRock zdeponował jak na razie „tylko” 100 mln USDC. Tym samym wystartował z funduszem Institutional Digital Liquidity Fund, który będzie inwestował w m.in. stokenizowane bony skarbowe.

Źródło: wsj.com

Floki walutą Mistrzostw Świata

Kryptowalutowe marki często pojawiają się ma wydarzeniach sportowych. Teraz dowiedzieliśmy się, że floki wraz z projektem TokenFi zostanie oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata w tenisie stołowym. Te odbędą się w Korei Południowej.

Pokazuje to, że nawet memecoiny zaczynają wyrastać na poważne projekty z dość interesującym marketingiem.

Źródło: research-tree.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *