Najważniejsze newsy tygodnia #1142 min. czytania

To kolejne podsumowanie tygodnia, które rozpoczniemy od kwestii Fedu. Dlaczego? Powód jest prosty: najbliższe decyzje Rezerwy Federalnej wpłyną na to, w jakim stopniu kurs BTC wzrośnie.

Fed obniży stop procentowe

Fed rozpocznie w tym roku cięcia stóp procentowych. A przynajmniej to wynika z raportów banku centralnego. Co myśli o tym sam przewodniczący Rezerwy, Jerome Powell? W rozmowie z mediami przyznał, że jest wielce prawdopodobne, że tak się stanie. Nie chciał jednak podać ani skali owych obniżek, ani daty ich rozpoczęcia.

Co nam to mówi? To że nic nie jest przesądzone, choć wielce prawdopodobne nadal jest to, że cięcia się rozpoczną. Z drugiej strony trudno wymagać od Powella, by ten wprost podał datę i skalę. Powód? Byłoby to nieodpowiedzialne, bowiem gospodarka i przez to polityka monetarna są podatne na zbyt wiele różnych czynników. Wiele wskazuje jednak na to, że idziemy w dobrą stronę, co pozytywnie odbije się na kursie BTC.

Źródło: Bloomberg

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny można kupić na Ari10 Exchange.

Chiny włączają technologię blockchain w inicjatywę Pasa i Szlaku

Władze Chin nadal zakazują płatności kryptowalutami i miningu. Tyle że jednocześnie podjęły zaskakującą decyzję. Włączają technologię blockchain (bez kryptowalut!) do inicjatywy Pasa i Szlaku. Chodzi o rozwój infrastruktury transportowej, która ma połączyć Azję z Europą (w tym z Polską).

Za projektem stoi Conflux Network. Celem jest „stworzenie publicznej platformy infrastruktury blockchain”, która ma „wspierać wdrażanie projektów współpracy transgranicznej w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku”. Blockchain ma więc pomagać w rozliczeniach międzynarodowych. Tyle że bez kryptowalut. Może w system zostaną włączone jednostki CBDC.

Źródło: mp.weixin.qq.com

Nowe dane onchain sugerują wzrosty

Dobre wieści z poziomu danych onchain. Z ruchów w blockchainie wynika, że w ostatnim czasie bitcoiny mocno skupowali hodlerzy, czyli bardziej doświadczeni inwestorzy. Jasno wynika z tego, że wykorzystali ostatnią korektę nie do wyjścia z rynku, ale dokupienia coinów.

Pierwszego kwietnia na adresy hodlerów w sieci bitcoina wpłynęło aż 21 400 BTC. To niewiele mniej niż wynosi ATH – 25 300 BTC – które zarejestrowano półtora miesiąca temu.

Źródło: X

Ripple chce mieć swojego stablecoina

Firma Ripple planuje emisję własnego stablecoina. Ten ma pojawić się na rynku za parę tygodni.

– Uważamy, że naszym wyróżnikiem będzie fakt, że aktywa będą denominowane w dolarach, a obligacje skarbowe okażą się naprawdę solidne. Nie próbujemy wycisnąć z tego ostatnich kilku miejsc po przecinku. Chcemy podbić rynek i pozostać na nim na dłuższą metę – powiedział o projekcie dyrektor techniczny Ripple, David Schwartz.

Jednostki stablecoina będą jednak emitowane na bazie Ethereum.

Źródło: Cointelegraph

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *