Najważniejsze newsy tygodnia #1163 min. czytania

analiza bitcoin

To podsumowanie nie sposób zacząć inaczej niż od halvingu bitcoina.

Halving

W chwili, gdy czytacie te słowa, w sieci bitcoina zaszedł już zapewne halving. Nagroda za wykopanie nowego bloku w sieci Bitcoin spadła do 3,125 BTC.

Co to oznacza? Rynek górników musi przystosować się do nowych warunków. Do tego znacznie wzrosły szanse na wystrzał kursu bitcoina. Mniejsza podaż nowych bitcoinów i rosnący popyt powinny właśnie do tego doprowadzić.

Więcej na temat halvingu przeczytacie tutaj.

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny można kupić na Ari10 Exchange.

Jerome Powell zapowiedział dłuższą walkę z inflacją

Mamy też złe wieści. Prezes Fedu, Jerome Powell, potwierdził w tym tygodniu, że Rezerwa Federalna przygotowuje się do dłużej walki z inflacją, niż pierwotnie zakładano.

Powiedzieliśmy [na Federalnym Komitecie Otwartego Rynku], że będziemy potrzebować większej pewności, że inflacja będzie zmierzać w sposób trwały w kierunku 2 proc., zanim właściwe będzie złagodzenie polityki – powiedział prezes Fedu. – Ostatnie dane [o inflacji] wyraźnie nie dały nam większej pewności, a zamiast tego wskazują, że osiągnięcie tej pewności prawdopodobnie zajmie więcej czasu, niż oczekiwano – dodał.

Co to oznacza dla kryptowalut? Możliwe, że pierwsze cięcie stóp proc. nastąpi później, niż dotąd zakładaliśmy. Nie można przekreślić scenariusza, w którym dojdzie do niego w tym roku. Raczej jednak nie w czerwcu.

Źródło: businessinsider.com.pl

Bitcoin spadł przez zagrożenie wybuchu wojny

Tydzień temu dowiedzieliśmy się też, że inflacja w USA znów rośnie (wspominał o tym Powell). To oraz doniesienia z Bliskiego Wschodu doprowadziło do spadku kursu bitcoina.

Tak, inwestorzy kryptowaluty mogli poczuć się lekko zawiedzeni, bowiem w czasie, gdy media informowały o tym, że rośnie ryzyko wybuchu wojny pomiędzy Izraelem a Iranem, wycena BTC mocno spadła. Było wtedy blisko do przebicia w dół 60 000 USD.

Z jednej strony pokazuje to, że dla wielu inwestorów BTC to nadal ryzykowny walor. Z drugiej jednak, podobnie rynek zachował się w 2022 r. Gdy media pisały o potencjalnej inwazji Moskwy na Kijów, cena spadała. W momencie ataku Rosji na Ukrainę. Wtedy doszło do wzrostu kursu, potem korekty i jednak blisko miesięcznych wzrostów.

Gwiazda UFC promuje bitcoina

Na koniec ciekawostka z poletka sportu. Gwiazda UFC (skrót od Ultimate Figthing Champioship) Renato „Money” Moicano nieoczekiwanie promuje bitcoina i… książki Ludwiga von Misesa.

Po swoim wygranym pojedynku nagle zaczął zachęcać widzów do zainteresowania się kryptowalutą i ekonomią.

Jeżeli zależy Wam na swoim kraju, to przeczytajcie Ludwiga von Misesa i sześć lekcji austriackiej szkoły ekonomicznej – powiedział, wskazują na ekonomistę-zwolennika wolnego rynku.

Z kolei w programie „The MMA Hour” Ariela Helwaniego” dodał, że „kocha bitcoina, kocha decentralizację”. Przyznał, że odkąd wie o kryptowalucie nie trzyma już pieniędzy w banku.

Źródło: cryptonews.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *