Najważniejsze newsy tygodnia #1232 min. czytania

Piątek to u nas dzień podsumowań. Choć zaczyna się sezon urlopowy, na rynku dzieje się wiele.

Joe Biden jest na „nie”

Na start złe wieści. Joe Biden zawetował prokryptowalutową ustawę. Kongres przegłosował wcześniej przepisy, które mogły zmniejszyć władzę SEC nad rynkiem bitcoina. Chodziło o liberalizację prawa, która ułatwiłaby bankom przechowywanie kryptowalut swoim klientom.

Prezydent Biden jednak zawetował ustawę. Powiedział. że „nie będzie popierał środków zagrażających dobrostanowi konsumentów i inwestorów”.

Źródło: White House

Na ETF-y ETH jeszcze poczekamy?

Okazuje się, że na ETF-y ETH jeszcze poczekamy. Choć SEC zgodziła się na ich powstanie, nie zatwierdziła wniosków S-1, które umożliwiają wprowadzenie ETF-ów na giełdy. Kiedy zrobi to ostatnie? I tu pojawia się problem.

Gary Gensler, szef SEC, pojawił się w CNBC i powiedział, że wprowadzenie ETF-ów na rynek „zajmie trochę czasu”. Wskazał, że na rynku kryptowalut działa wiele firm, które łamią prawo USA. I to ma wydłużyć czas wprowadzenia ETF-ów na giełdy. Co to oznacza? To, że fundusze mogą nie wystartować w czerwcu.

Źródło: X

Stablecoin, który pozwoli ci zarobić

Paxos International stworzyło oprocentowanego stablecoina – Lift Dollar (USDL), który będzie zabezpieczony w proporcji 1:1 płynnymi papierami wartościowymi rządu USA. To pierwszy stablecoin, który jest oprocentowany. Jego rentowność wyniesie ok. 5% rocznie.

Niestety jak na razie stablecoin nie będzie dostępny dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratów Arabskich (poza wolną strefą ekonomiczną w Abu Zabi), Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej, Kanady, Hongkongu, Japonii i Singapuru. Dostępny będzie dla obywateli Argentyny.

Źródło: Paxos

Popularny scam AI, który wykorzystał głos Elona Muska

W sieci pojawiło się video, na którym słychać głos Elona Muska. Ten zachęca do wpłacania mu bitcoinów. Ma odesłać dwa razy więcej coinów. Oczywiście to scam, który wykorzystuje wygenerowany przez AI głos biznesmena.

Nagranie pojawiło się na kanale @SpaceXFromElon, który ma prawie 3 miliony subskrybentów. To fejkowe konto, które próbuje podszywać się pod @SpaceX, czyli realne konto firmy. Ma 6,7 ​​miliona subskrybentów.

Źródło: dailyhodl.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *