Najważniejsze newsy tygodnia #1262 min. czytania

Jest piątek, więc wracamy do was z naszym podsumowaniem najważniejszych newsów ostatnich dni.

Donald Trump wygrał debatę wyborczą

Zaczynamy od polityki. W czwartek odbyła się bowiem debata wyborcza. Donald Trump starł się na oczach widzów CNN z Joe Bidenem. Efekt? Komentatorzy są zgodni: Republikanin wygrał z Demokratą.

Dla rynku kryptowalut to o tyle ważna wiadomość, że Trump obiecuje zmienić politykę USA względem kryptowalut. Wygrana Bidena oznaczałaby zaś kontynuację obecnego kursu: ataki SEC na giełdy i inne firmy z branży blockchaina.

Obecny prezydent wypadł na tyle źle, że otwarcie mówi się już o potrzebie jego wymiany na innego kandydata.

Źródło: TVN

Założyciel Krakena wspiera Trumpa

Pozostaniemy przez chwilę na scenie politycznej. Założyciel Krakena, Jesse Powell, oficjalnie wsparł Trumpa i to nie tylko słowami, ale też pieniędzmi. Wpłacił na rzecz kampanii byłego (i może przyszłego) prezydenta 1 mln USD w etherze. „Cieszę się, że mogę dołączyć do innych liderów z naszej społeczności, aby zjednoczyć się wokół kandydata głównej partii prokryptowalutowej w wyborach prezydenckich w 2024 roku”, napisał na X. W poście dodał, że branża kryptowalut przez zbyt długi czas była atakowana przez takich polityków jak senator Elizabeth Warren czy szef SEC Gary Gensler.

Źródło: X

ETF-y ETH wystartują za kilka dni?

Coraz więcej sygnałów świadczy o tym, że już w przyszłym tygodniu ETF-y ETH pojawią się na giełdach. SEC ma obecnie analizować wnioski S-1, które są przepustkami funduszy na platformy handlowe.

VanEck, BlackRock, Grayscale i Invesco Galaxy Digital przesłały do urzędu swoje zaktualizowane „es-jedynki”. Z kolei Gary Gensler, szef Komisji, potwierdził, że na tym polu „wszystko idzie gładko”. Wiele więc wskazuje na to, że prognozy Bloomberga się sprawdzą i ETF-y pojawią się na rynku początkiem lipca.

Źródło: Cointelegraph

VanEck złożył wniosek o ETF na solanę

VanEck chce mieć swój ETF solany. Złożył w SEC swój wniosek o powstanie funduszu. Stało się to kilka dni temu po podobnym zgłoszeniu w Kanadzie.

Matthew Sigel, kierownik działu badań nad aktywami cyfrowymi w firmie VanEck, tłumaczył, dlaczego postawiono na SOL. Wskazał, że kryptowaluta ta „służy do płacenia opłat transakcyjnych i usług obliczeniowych w łańcuchu bloków”.

Jakie są szanse na powstanie ETF-a SOL? Wcześniej wielu ekspertów sugerowało, że małe. Tyle że powstanie ETF-ów ETH wiele zmieniło. Może więc za kilka miesięcy fundusz powstanie.

Źródło: X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *