Najważniejsze newsy tygodnia #313 min. czytania

Kurs bitcoina ponownie podlega sporym wahaniom. My tymczasem przyglądamy się fundamentom rynku.

Adopcja w Indiach rośnie

Zgodnie z badaniem KuCoin, w Indiach jest obecnie 115 milionów inwestorów, którzy przez ostatni rok kupili kryptowaluty. To 15% całego społeczeństwa. Kolejne 10% planuje kupić cyfrowe waluty w ciągu najbliższego pół roku. Sumarycznie da nam to aż jedną czwartą całej ludności zamieszkującej jeden z najludniejszych krajów świata!

Co nie powinno nas dziwić, w kryptowaluty inwestują głównie ludzie młodzi. 39% wszystkich inwestorów w Indiach w 1. kw. br. było w wieku od 18 do 30 lat. Warto dodać, że oznacza to wzrost o 7% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Autorzy badania wskazują też na bariery w inwestowaniu w Indiach:

„Niejednoznaczność przepisów rządowych była kluczowym czynnikiem odstraszającym potencjalnych inwestorów. 33% twierdzi, że regulacje rządowe stanowią problem przy rozważaniu inwestycji w kryptowaluty. Bezpieczeństwo inwestowania w kryptowaluty jest również problemem dla wielu, ponieważ 26% martwi się, że hakerzy są dla nich zagrożeniem, a 23% obawia się, że mogą nie odzyskać swoich pieniędzy w przypadku incydentów związanych z bezpieczeństwem.”

Źródło: businesswire.com

Czy wierzyciele Mt. Gox otrzymują wkrótce swoje bitcoiny?

Od kilku lat powraca temat bitcoinów, jakie mają otrzymać wierzyciele upadłej w 2014 r. giełdy Mt. Gox. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, środki miały zostać wypłacone pod koniec sierpnia. Tyle że wiemy, że wypłaty nie wystartowały. Dlaczego? Ponoć powodem jest to, że system do wypłat nie jest jeszcze gotowy.

Dowiedzieliśmy się też, że wierzyciele będą otrzymywać swoje bitcoiny w transzach. Oznacza to, że rynek nie zostanie, czego się obawiano, od razu zalany ponad 100 000 BTC.

W chwili pisania tego tekstu nie wiemy jednak, kiedy wypłaty zaczną być realizowane.

Źródło: mtgox.com

Powstaje gra Shiba Inu Eternity

Powstaje „Shiba Inu Eternity”. To cyfrowa gra karciana inspirowana kryptowalutą shiba inu. Projekt został oficjalnie zapowiedziany na tegorocznym Gamescomie.

Gra pojawi się na rynku we wrześniu 2022 roku. Obecnie trwają już jej zaawansowane testy. Dla twórców ważne jest zwłaszcza to, czy serwer wytrzyma zainteresowanie graczy. Dlatego jego pojemność ma zostać zwiększona nawet 50-krotnie.

– Chcieliśmy to zrobić w 3D i ma to dobrze wyglądać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i innych – powiedział William Volk, znany twórca gier mobilnych, który pracował nad grą i zapowiadał ją w czasie Gamescomu. Dodał, że karty “mają pasować do ​​świata i mitologii świata Shiba”.

Źródło: thecryptobasic.com

Prowincja Mendoza w Argentynie umożliwia obywatelom płacenie podatków w kryptowalutach

Prowincja Mendoza w Argentynie pozwala od sierpnia br. opłacanie podatków w kryptowalutach – konkretnie w stablecoinie tether (USDT). To efekt nowej decyzji władz.

Jak proces płatności wygląda w praktyce? System generuje dla podatnika kod QR, w którym zakodowany jest adres do wpłaty. Do tego płatnik otrzymuje liczbę tetherów, które ma wpłacić na wskazany adres w blockchainie. Środki od razu są konwertowane na walutę fiat, więc urząd skarbowy nie otrzymuje kryptowaluty. Po zaksięgowaniu wpłaty obywatel otrzymuje paragon potwierdzający dokonanie transakcji.

Źródło: Cointelegraph

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *