Najważniejsze newsy tygodnia #363 min. czytania

Kolejny tydzień w świecie kryptowalut za nami. Co wydarzyło się w czasie ostatnich 7 dni?

Robert Kiyosaki wieszczy upadek dolara

Autor książki o inteligencji finansowej, „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, od dawna sugeruje, że warto inwestować w kryptowaluty. Teraz zaczął prognozować… upadek dolara.

Czy dolar amerykański podąży za funtem angielskim? Wierzę, że tak. Uważam, że dolar amerykański załamie się do stycznia 2023 r. (…). Aby zyskać na krachu USD kupiłem wiele więcej amerykańskich srebrnych pocisków Buffalo. Srebro to okazja

– stwierdził.

Sugeruje, że powodem krachu na dolarze może być polityka Fedu. Bank centralny USA przeszedł kilka miesięcy temu od polityki luzowania ilościowego do polityki zacieśniania ilościowego. Innymi słowy, skończył z dodrukiem.

Wcześniej Robert Kiyosaki wielokrotnie zachęcał do inwestowania w kryptowaluty, w tym w bitcoina. Jego zdaniem to zabezpieczenie przed kryzysem finansowym.

Źródło: Twitter

Ripple wygrało z SEC

W USA zapadł przełomowy dla Ripple wyrok. Sędzina Analisa Torres orzekła, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest zobowiązana do przedstawienia listy dokumentów, które dot. przemówienia wygłoszonego w 2018 r. przez Williama Hinmana, byłego dyrektora wydziału finansów SEC.

Hinman w czasie szczytu Yahoo Finance All Markets powiedział, że ether nie był nigdy uważany za papier wartościowy. W związku z tym Ripple pytało władze, że skoro ether nie był traktowany jako papier wartościowy, to z jakiego powodu token XRP był uważany za coś takiego.

Ostateczne zakończenie sprawy może być kluczowe dla rynku tokenów i Ripple. Jeśli firma wygra z SEC, władze USA będą musiały wnikliwiej analizować charakter poszczególnych tokenów, nim uznają je za papiery wartościowe.

Jak na razie ETH nie uchodziło za papier wartościowy, w przeciwieństwie do XRP. Z kolei ważni urzędnicy SEC przyznawali, że tylko bitcoin może być uznawany za stricte walutę, a tym samym nie będzie prawnie definiowany jako papier wartościowy.

Źródło: scribd.com

Sega i jej pierwsza gra oparta na blockchainie

Sega, jedna z topowych firm z rynku gier wideo, wprowadza na rynek pierwszą produkcję, która wykorzysta możliwości Web3. Dzięki współpracy z Double Jump Tokyo, inną japońską firmą deweloperską, tworzy grę z serii Sangokushi Taisen. Ta, jak ujawniono, została zbudowana dzięki wsparciu Oasys, czyli także japońskiego projektu z rynku technologii blockchain.

Sangokushi Taisen to seria gier strategicznych, które pozwalają graczom korzystać z wirtualnych kart. Dzięki temu twórcy mogą wykorzystać do rozgrywki możliwości, jakie daje blockchain. W rozgrywce sporą rolę odegrają stokenizowane aktywa i karty. Szczegóły nie zostały jednak upublicznione. Nie znamy też daty premiery gry.

Źródło: videogameschronicle.com

MicroStrategy szuka programisty, który stworzy platformę Lightning Network

Firma MicroStrategy nadal pozostaje aktywna na rynku kryptowalut. Tyle że dotąd słyszeliśmy o jej decyzjach inwestycyjnych – kupowaniu kolejnych partii bitcoinów. Teraz jednak spółka poszła w nowym kierunku.

Firma chce zatrudnić dewelopera, którego głównym zadaniem będzie stworzenie platformy oprogramowania jako usługi (SaaS) opartej na sieci Lightning Network. MicroStrategy chce wykorzystać ją w handlu elektronicznym i nawiązywaniu współprac z przedsiębiorstwami poszukującymi rozwiązań płatniczych.

Jako inżynier oprogramowania Bitcoin Lightning w MicroStrategy, zbudujesz platformę SaaS opartą na Lightning Network, zapewniając przedsiębiorstwom innowacyjne rozwiązania wyzwań związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym i umożliwiając nowe przypadki użycia e-commerce

– napisała Chen Wan, dyrektor MicroStrategy, opisując nowy projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *