Najważniejsze newsy tygodnia #462 min. czytania

Jak co tydzień wracamy do naszego podsumowania najważniejszych newsów z branży kryptowalut. Najwięcej miejsca jesteśmy zmuszeni poświęcić sprawie FTX.

Sam Bankman-Fried aresztowany

Sam Bankman-Fried, były CEO i założyciel FTX, został aresztowany przez służby Bahamów. Został oficjalnie oskarżony m.in. o oszustwa związane z papierami wartościowymi i pranie brudnych pieniędzy.

Czeka go teraz ekstradycja do USA. Rozprawa tego dotycząca ma mieć miejsce w lutym 2023 r. Do tego czasu biznesmen pozostanie w areszcie. Jego zwolnienia warunkowego domagali się jego prawnicy. Wniosek został jednak odrzucony z powodu obaw dot. potencjalnej ucieczki Bankmana-Frieda do innego kraju.

Źródło: Cointelegraph

Sam Bankman-Fried finansował amerykańskich polityków

Bankman-Fried miał wyraźne powiązania z politykami, co doprowadziło do powstania licznych – mniej lub bardziej wiarygodnych – teorii spiskowych.

Media w USA przypominają teraz, że były CEO FTX wpłacił np. na kampanię Joe Bidena aż 5,2 mln USD. Współfinansował też kampanie kandydatów na kongresmenów w czasie kampanii w 2022 r.

Istnieje poważne podejrzenie, że środki te należały do klientów FTX. Politycy, którzy je otrzymali, powinni je zwrócić i przekazać na rzecz osób, które zostały poszkodowane w wyniku upadku giełdy.

Rzeczniczka Białego Domu jak na razie nie chciała odpowiedzieć na pytanie, co o sprawie sądzi Biden.

Źródło: Youtube

Rosja nie zakaże kryptowalut

Co zaś dzieje się w Rosji? Rosfinmonitoring, rosyjska agencja wywiadu finansowego, ustami zastępcy dyrektora organu Hermana Neglyada, podała, że nie zakaże w kryptowalut w Rosji.

– Rozumiemy, że obywatele i osoby prawne już posiadają cyfrowe waluty i w takich warunkach wprowadzenie całkowitego zakazu obrotu kryptowalutami przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego – powiedział na łamach Izwiestii urzędnik.

Jak dodał, Rosfinmonitoring opowiada się jednak za propozycjami zakazu rozliczeń w kryptowalutach i ich promowania.

Źródło: news.bitcoin.com

Skarpetki i klapki od The Polacy i Kubota

Twórcy kolekcji NFT The Polacy rozpoczęli współpracę z firmą Kubota. W jej efekcie na rynku pojawiły się klapki i białe skarpety z logiem marki NFT.

Kolekcja The Polacy działa w oparciu o blockchaina Ethereum i składa się z 2137 tokenów. Każdy jest powiązany z pikselowymi postaciami stereotypowych Polaków.

Tokeny The Polacy można kupić na OpenSea.

W wyniku współpracy z Kubota na rynek trafiają jednak teraz klapki i skarpety – wszystko z logiem serii NFT.

Spraw sobie i bliskim unikalny prezent na święta

– napisali twórcy NFT na Twitterze.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *