Najważniejsze newsy tygodnia #53 min. czytania

Sytuacja na świecie przyspieszyła. Na Ukrainie trwa wojna, którą rozpoczęła Rosja. Jak to wszystko wpływa na rynek kryptowalut?

Kryptowaluty dla Ukrainy

Społeczność kryptowalut po raz kolejny pokazuje swoje wielkie serce. Na apel władz Ukrainy, które poprosiły o datki w cyfrowych walutach, odpowiedziało sporo mniejszych inwestorów i znanych person z tego rynku.

Gavin Wood, współtwórca Ethereum i założyciel Polkadot, wpłacił na rzecz Ukrainy 5 mln USD w DOT.

Sporo anonimowych fanów kryptowalut wpłaca zaś BTC i ETH na adresy, które utworzyli ukraińscy urzędnicy. Ukrainę można wspierać wysyłając coiny na poniższe adres:

BTC – 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P

ETH i USDT (ERC-20) – 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14

Źródło: Twitter

Hillary Clinton: kryptowaluty pomagają Rosji!

Wojna na Ukrainie sprowokowała zachodnich polityków, by zaczęli nakładać sankcje na Rosję. Część urzędników zauważa jednak, że reżim Władimira Putina może obchodzić ograniczenia za pomocą kryptowalut. Takiego zdania jest Hillary Clinton.

– Byłam rozczarowana, widząc, że niektóre z giełd kryptowalut, nie wszystkie, ale niektóre, odmawiają zakończenia transakcji z Rosją – wyjaśniła. Dodała, że dziś każdy z nas musi „zrobić jak najwięcej, aby izolować rosyjską gospodarkę”.

Zaapelowała do Joe’ego Bidena, by jego administracja naciskała na firmy z rynku kryptowalut. Te miałyby jej zdaniem zostać zmuszone do blokady klientów z Rosji.

Źródło: Cryptopotato

UE nie zakaże kopania bitcoina

Dobre wieści z UE. Władze Unii pracują od dawna nad dokumentem, który miałby uregulować rynek kryptowalut. Pojawiły się w nim jednak zapisy, które – zdaniem jego twórców – mogłyby zostać mylnie uznane na próbę zakazu kopania BTC.

Sprawę jednak wyjaśniono. Kontrowersyjny zapis został usunięty. Poinformował o tym Stefan Berger, sprawozdawca ds. gospodarczych i monetarnych (ECON), który napisał na Twitterze:

Paragrafu nie ma już w tekście. Sprawozdanie nie zostało jeszcze poddane pod głosowanie w komisji. W tym głosowaniu zobaczymy, gdzie leży większość. Decyzja nie została jeszcze podjęta.

W omawianym tutaj fragmencie dokumentu stwierdzano, że w Unii Europejskiej nie można emitować, sprzedawać ani handlować kryptowalutami, które nie są zgodnez „mechanizmami konsensusu zrównoważonymi dla środowiska”

Źródło: BTC Echo

eBay może zacząć akceptować BTC

Dyrektor naczelny eBay poinformował w rozmowie z The Street, że jego firma rozważa akceptowanie płatności w kryptowalutach.

– Nadal oceniamy inne formy płatności, które powinniśmy wdrożyć na platformie. Obecnie nie akceptujemy kryptowalut. (…) 10 marca planujemy zagłębić się w te wszystkie sprawy – płatności, reklamę, nasze grupy fokusowe – powiedział Jamie Iannone, bo o nim mowa, w czasie wywiadu dla The Street.

Źródło: The Street

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *