Najważniejsze newsy tygodnia #1062 min. czytania

analiza bitcoin

Co wydarzyło się przez ostatnie kilka dni na rynku kryptowalut? Przede wszystkim mamy wyraźne odbicie na wykresach czołowych cyfrowych aktywów.

Bitcoin przebił 47 000 USD

Kurs bitcoina przebił dziś poziom 47 000 USD (a dzień jeszcze się nie skończył!). W chwili pisania tego tekstu za 1 BTC płaci się ok. 47 400 USD, co oznacza, aż 10 proc. wzrostu w skali tygodnia i 6 proc. od wczoraj.

Drożeje też ether. 1 ETH kosztuje nieco ponad 2500 USD, co oznacza skok ceny o kolejno 9 proc. i 4 proc. w skali kolejno: tygodnia i doby.

Pamiętajcie, że bitcoina, ether i altcoiny możecie kupić na Ari10 Exchange.

RPP nie zmienia stóp proc.

Na chwilę wejdźmy na polskie poletko. Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podjęła decyzję dot. tego, co zrobić ze stopami procentowymi. Okazało się, że te nie zostały ani podniesione, ani obniżone. Urzędnicy mają jednak obawy odnośnie polityki fiskalnej rządu. „W kolejnych kwartałach kształtowanie się inflacji obarczone jest jednak niepewnością, w tym związaną z wpływem polityki fiskalnej i regulacyjnej na procesy cenowe, a także tempem ożywienia gospodarczego w Polsce. W przypadku przywrócenia wyższej stawki podatku VAT na żywność oraz podniesienia cen energii, w II połowie 2024 r. inflacja może istotnie wzrosnąć„, czytamy w raporcie RPP.

Źródło: NBP

Polskie miasto wprowadza do obiegu swoją kryptowalutę

Mińsk Mazowiecki wprowadza na rynek swojego stablecoina, powiązanego z USDC. Będzie nim można płacić w lokalnych sklepach. MinsCoin, bo tak nazywa się coin, będzie rozdawany mieszkańcom miasta w zamian za wykonywanie różnych zadań, które są pożyteczne dla miasta.

Za projektem stoją firmy UrbanChange i Colu Technologies.

Źródło: incrypted.com

Uwaga na nowy scam! Wykorzystuje wizerunek Vitalika Buterina!

Coraz większym zagrożeniem stają się deepfake’i. Tym razem przestępcy wykorzystali wizerunek twórcy Ethereum, Vitalika Buterina. Na video, jakie krąży po sieci, widać, jak programista rzekomo promuje inwestycje w pewien token. Oczywiście wszystko jest scamem.

Źródło: X

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *