Najważniejsze newsy tygodnia #422 min. czytania

Poprzednią odsłonę naszego podsumowania poświęciliśmy w sporej części FTX. Okazuje się, że problemy giełdy nie dobiegły końca…

Visa kończy współpracę z FTX

Współpracę z FTX zakończyła Visa. Firmy miały realizować projekt kart płatniczych opartych na kryptowalutach. Problemy giełdy i to, że rozpoczęła już ona nawet proces upadłości, spowodowały jednak zerwanie umowy przez Visę.

– Sytuacja z FTX jest niefortunna i uważnie monitorujemy jej rozwój. We wszystkich naszych przedsięwzięciach — dot. walut cyfrowych i nie tylko —  skupiamy się na bezpieczeństwie i zaufaniu – jest to dla nas najważniejsze. Rozwiązaliśmy nasze globalne umowy z FTX, a ich program kart debetowych w USA jest likwidowany — powiedział Cointelegraphowi rzecznik Visy.

Źródło: Cointelegraph.com

Binance chce ratować rynek

Tydzień temu pisaliśmy o tym, że Binance rozważało zakup FTX, ale ostatecznie zrezygnowało z tych planów. Teraz giełda CZ chce ratować firmy z rynku blockchaina, które mają mocne fundamenty, ale zostały dotknięte kryzysem spowodowanym przez problemy FTX.

Aby zredukować dalsze kaskadowe negatywne skutki [problemów] FTX, Binance tworzy branżowy fundusz naprawczy, aby pomóc projektom, które są silne, ale przeżywają kryzys płynności. Więcej szczegółów podamy wkrótce. W międzyczasie skontaktujcie się z Binance Labs, jeśli uważacie, że kwalifikujecie się [do projektu] – napisał na Twitterze CZ.

Wiadomo, że projekt nie obejmuje samego FTX.

Źródło: Twitter

Salwador wraca na rynek kryptowalut

Ponad rok temu rząd Salwadoru ogłosił, że bitcoin staje się środkiem płatniczym w jego kraju. Potem władze inwestowały w BTC. W związku ze spadkami kursu kryptowaluty, przynajmniej „na papierze”, kraj jest teraz stratny na tej inwestycji.

Mimo powyższego rząd nie zamierza zmieniać swoje strategii i od jutra wraca na rynek. Jak podał na Twitterze prezydent Nayib Bukele, od 18 listopada jego rząd będzie codziennie kupował jednego bitcoina.

Źródło: Twitter

OzzFest odbył się w… metaverse

OzzFest, czyli największy objazdowy festiwal metalowy w USA, odbył się w tym roku w metaverse. Był częścią Metaverse Music Festival.

W ramach wydarzenia „wystąpiły” takie zespoły i artyści jak Ozzy Osbourne, Megadeth, Black Label Society, Skid Row, Britof oraz nieistniejący już Motörhead. Lider tej ostatniej formacji, Lemmy Kilmister, nie żyje od 2015 r. Na potrzeby OzzFestu na metaversowej scenie „zagrał” jego awatar.

Oczywiście całość bardziej przypominała uczestnictwo w grze komputerowej, a nie w transmitowanym na żywo koncercie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *