Najważniejsze newsy tygodnia #62 min. czytania

Jak co tydzień podsumowujemy dla Was najważniejsze newsy ze świata kryptowalut.

USA zaczynają regulować rynek kryptowalut

Prezydent Joe Biden podpisał rozporządzenie wykonawcze, które ma rozpocząć proces regulacji rynku kryptowalut.

Wzrost cyfrowych aktywów stwarza możliwość wzmocnienia amerykańskiego przywództwa w globalnym systemie finansowym i w kwestii technologicznej, ale ma również istotne implikacje dla ochrony konsumentów, stabilności finansowej, bezpieczeństwa narodowego i ryzyka klimatycznego

– czytamy w dokumencie.

Wiadomo, że władze – konkretnie: kilka agencji rządowych, m.in. SEC – skoncentrują się teraz na sześciu głównych priorytetach. Są to:

  • ochrona konsumentów i inwestorów,
  • stabilność finansowa,
  • nielegalne finansowanie,
  • przywództwo USA w światowym systemie finansowym i konkurencyjność gospodarcza,
  • integracja finansowa,
  • odpowiedzialne innowacje.

Źródło: White House

UE odcina Rosję od kryptowalut

Unia Europejska kontynuuje nakładanie sankcji na Rosję. Powodem jest oczywiście atak Moskwy na naszego wschodniego sąsiada.

Nowy pakiet sankcji dotyczy białoruskich banków, 160 rosyjskich oligarchów i właśnie cyfrowych aktywów.

Dzisiejsza decyzja opiera się na szeroko zakrojonym i bezprecedensowym pakiecie środków, które UE podejmuje w odpowiedzi na rosyjskie akty agresji dot. integralności terytorialnej Ukrainy. Jako strażnik traktatów UE, Komisja Europejska jest odpowiedzialna za monitorowanie egzekwowania sankcji UE w całej Unii. UE jest zjednoczona w swojej solidarności z Ukrainą i wraz z partnerami międzynarodowymi będzie nadal wspierać Ukrainę i jej mieszkańców. W tym poprzez dodatkowe wsparcie polityczne, finansowe i humanitarne

– podaje UE w komunikacie związanym z pakietem sankcji.

Wiadomo, że KE odcina Rosję od dostępu do kryptowalut, co może być dotkliwe zwłaszcza dla oligarchów, którzy za pomocą cyfrowych walut mogli chcieć przetransferować swoje środki z europejskich banków do swojej ojczyzny.

Źródło:  Twitter

Korea Południowa ma przyjaznego kryptowalutom prezydenta

Nowym prezydentem Korei Płd. został właśnie Yoon Suk-yeol. To lider konserwatywnej Partii Władzy Ludowej. Wybory wygrał wręcz symboliczną różnicą 1%.

Dlaczego ta informacja jest jednak ważna dla rynku kryptowalut? Suk-yeol jest bowiem znany z tego, że jest politykiem przyjaznym cyfrowym walutom. W czasie kampanii wyborczej obiecywał m.in. deregulację branży i jej wzmocnienie. Do tego w ostatnich miesięcy wyemitował własny token NFT.

CBDC Indii pojawi się na rynku jeszcze w 2022 r.

Wiele wskazuje na to, że cyfrowa waluta Indii pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Informację podał minister finansów Nirmala Sitharaman.

– Widzimy wyraźne korzyści płynące z waluty cyfrowej emitowanej przez bank centralny, ponieważ w dzisiejszych czasach płatności masowe między krajami, duże transakcje między instytucjami i większe transakcje między samymi bankami centralnymi każdego kraju są lepiej obsługiwane przez walutę cyfrową – powiedział na India Global Forum.

Źródło: New Indian Express

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *