Nikt nie zatrzyma ethereum (ETH) przed testem poziomu 5 tys. dolarów4 min. czytania

nikt nie zatrzyma eth

Tak twierdzi przynajmniej analityk Bloomberga, Mike McGlone

W momencie gdy bitcoin (BTC) ustanawia nowe, historyczne maksima, do życia budzi się również cena ethereum (ETH), drugiej kryptowaluty pod względem kapitalizacji. W dniu 20 października ETH/USD pokonywał poziom 4 tys. dol., wracając nad obszar ważnego wsparcia, a zdaniem analityka rynków towarowych w Bloombergu, Mike’a McGlone’a, nic nie powstrzyma kryptowaluty przed testem poziomu 5 tys. dol. w kolejnych miesiącach.

  • Ethereum po 5 tysięcy dolarów, to jedynie kwestia czasu, twierdzi Mike McGlone.
  • Dynamiczny rozwój sieci napędzany przez zdecentralizowane finansowe, niezamienne tokeny NFT oraz inteligentne kontrakty pozytywnie wpływa na cenę samej kryptowaluty (etheru).
  • Gdy sieć obniży koszty transakcyjne, wtedy znikną ostatnie bariery przed kontynuacją aprecjacji.

Ethereum z nowym głównym wsparciem na 3 tys. dol. Kolejny cel to 5 tys.?

– Wydaje się, że podłoga ethereum tuż poniżej 2000 w okresie maj-lipiec przesunęła się na poziom 3 tys. dol., przechylając ryzyko w kierunku dalszej aprecjacji ceny. Jest to prawdopodobnie nadal wczesny okres budowania wartości przez sieć, platformę pierwszego wyboru dla zdecentralizowanych finansów (DeFi), niezbywalnych tokenów (NFT), technologii finansowych i kryptowalut – twierdzi Mike McGlone.

Ethereum, nieco nadwyrężone w maju, przypomina konsolidujący się i przeceniony rynek byka. Popyt i adopcja rosną, ale poniższa grafika przedstawia znaczącą różnicę w porównaniu z sytuacją sprzed roku — malejącą podaż.

Na początku IV kw. 2020 r. 12-miesięczna stopa zmiany w pomiarze podaży Ethereum od Mosaic była bliższa 5%. Teraz jest na dobrej drodze do spadku w kierunku 2% z powodu ostatniej aktualizacji, która spala monety. Bardziej prosta jako część kodu Bitcoina, technologia NGU (skrót od „number go up”, ze względu na malejącą podaż) zyskuje uznanie w ramach Ethereum.

Skonsolidowany, przeceniony rynek byka, zdaniem McGlone’a. Źródło: Bloomberg

Według Etherchain.org, około 430 000 ETH zostało spalonych od sierpnia do początku października, co stanowi nieco ponad 50% nowej podaży, w oparciu o miesięczną średnią bliższą 410 000 od sierpnia 2020 roku.

DeFi, DEXy, NFT i rosnący popyt na Ethereum

Udział Ethereum w rynku kryptowalutowym rośnie, a ogromna popularność rozwiązań wykorzystujących sieć ETH będzie ciągle pchać wskaźnik w górę.

– W momencie publikacji raportu, kapitalizacja rynkowa kryptowaluty nr 2 wynosiła około 20% całości, w porównaniu do 10% na początku 2021 roku. Dominacja bitcoina osłabła do około 40% z 70%. Dane Mosaic i Coin Dance umieszczają Ethereum na szczycie łańcucha pokarmowego, wskazując na rosnące wartości kryptowalut i ich znaczenie jako platformy dla inteligentnych kontraktów, NFT i zdecentralizowanych finansów – twierdzi McGlone.

Ethereum cały czas buduje swoją pozycję jako dominującej sieci w przestrzeni kryptowalut

Rosnąca kapitalizacja rynku DeFi pozytywnie wpływa na ETH

Ponieważ rewolucyjne technologie są z natury destrukcyjne, McGlone widzi zrównoważony kurs na cyfryzację pieniądza i finansów oraz rosnący popyt na Ethereum.

– Wartość aktywów w DeFi zbliża się do 100 miliardów dolarów w porównaniu z około 20 miliardami dolarów rok temu, według DeFi Pulse. Wykres przedstawia dobrze znany trend wzrostowy większości aktywów i cen kryptowalut. Bardziej znaczącym pytaniem jest to, co może spowodować trwałe odwrócenie trendu.

Handel kontraktami terminowymi na Ethereum na Chicago Mercantile Exchange jest częścią regulacyjnego mainstreamu i ścieżki adopcji, którą kryptowaluty podążają w 2021 roku. Oprocentowane kryptowaluty dolarowe mogą podążać za eurodolarami. Depozyty dolarowe na kontach oszczędnościowych kryptowalut mogą być zbliżone do depozytów w zagranicznych bankach – podsumowuje McGlone.

Łączna wartość zablokowana (TVL) w DeFi. Źródło: Bloomberg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *